13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

Зеленський виділяє водневу енергетику серед пріоритетів України у Східному партнерстві

Пріоритетами України у проекті Європейського Союзу “Східне партнерство” є модернізація кордонів, цифрова трансформація, енергоефективність та воднева енергетика, заявив президент України Володимир Зеленський, беручи участь у пленарному засіданні 6-го саміту у Брюсселі.

Як передає слова глави держави його прес-служба, подібні зустрічі лідерів країн ЄС та Східного партнерства у рамках самітів мають приносити практичні результати для їхніх громадян.

“Саме в такому контексті ми розглядаємо пріоритети Східного партнерства після 2020 року і економічний та інвестиційний план за результатами саміту. Для нас (України – ІФ) особливе значення мають три флагманські ініціативи цього плану. Перша – це модернізація пунктів пропуску та інфраструктури на кордонах”, – заявив Зеленський.

За словами президента, важливим є також укладання угоди про лібералізацію автомобільних перевезень з країнами Європейського Союзу та розширення мережі спільних пунктів на кордонах.

“Друга ініціатива, за словами Володимира Зеленського, стосується цифрової трансформації та ІТ-інфраструктури. Він нагадав, що портал державних послуг “Дія”, яким уже користується понад 11 мільйонів українців, вивів Україну в лідери цифрових послуг. На черзі – запуск “Дія. Сіті”, що дасть змогу створити найпотужніший ІТ-хаб у Східній Європі, та інші амбітні інноваційні проекти”, – сказав він.

Зеленський додав, що практичним результатом на цьому шляху було б скасування плати за роумінг між ЄС і партнерами. “Україна як ніхто готова до повної інтеграції в єдиний цифровий ринок ЄС”, – зазначив президент.

“Енергоефективність і воднева енергетика – це третя ініціатива, яка має важливе значення для України та її енергетичної безпеки. Наступного року ми розпочнемо “Велику термомодернізацію” – плануємо утеплити тисячі будинків, шкіл, лікарень. Україна готова стати лідером у розвитку водневої енергетики. Це дозволяє отримати повну енергетичну незалежність та досягти кліматичної нейтральності”, – сказав Зеленський.

Він також зазначив, що Україна у всіх вищезгаданих проектах розраховує на підтримку ЄС і міжнародних фінансових інститутів.

Related Articles

Последние материалы